czwartek, 3 stycznia 2013

Tytułem wstępu...


"Hello World", jak to się zwykle przetacza w przykładach programistów...

Jestem Radek i rozpoczynam redagowanie bloga, do którego przymierzałem się już od kilkunastu (a w rzeczywistości od kilkudziesięciu) miesięcy. Tematyka bloga poświęcona będzie głównie technologiom wykorzystywanych przy projektowaniu i budowie stron internetowych oraz o tematach mocno zbliżonych.

Głównymi wątkami będą zagadnienia związane z HTML i jego najnowszą wersją HTML5, JavaScript-em, a przede wszystkim biblioteka jQuery, arkuszami CSS (głównie CSS w wersji 3), a także najpopularniejszym językiem programowania stosowanym przy technologiach internetowych - PHP, przy zastosowaniu framework-a CakePHP.

W przypadku artykułów o jQuery będą to głównie przypadki rozwiązywane samodzielnie, beż użycia jakichkolwiek szeroko dostępnych plugin-ów wraz z wykorzystaniem nowości kaskadowych arkuszy stylów. Tematyka PHP, to przede wszystkim poruszane problemy "życia codziennego", takie jak MVC, internacjonalizacja aplikacji, wiązania modeli, trasowanie, systemy uwierzytelniania oraz inne zagadnienia z tworzeniem kompletnego serwisu "od kuchni".

Zagadnienia opisywane na łamach bloga, przeznaczone są dla osób, które dysponują przynajmniej podstawową wiedzą na wyżej wymienione zagadnienia.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie dotyczące wszystkiego co z blogiem związane, a także za jakiekolwiek komentarze w poszczególnych wpisach.

Zachęcam do czytania oraz dodania RSS-ów.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza